Triin Kullisoni kogemuslugu dentsu Londoni esinduses töötamisest

Triin Kullisoni kogemuslugu dentsu Londoni esinduses töötamisest

Triin Kullison on vanemanalüütik dentsu gruppi kuuluvas turundusefektiivsust mõõtvas konsultatsiooniettevõttes Data2Decisions. Triin võttis osa agentuurisisesest töövahetuse programmist ning veetis 3 kuud dentsu Londoni kontoris. Ta räägib kuidas erineb välisriigi agentuuris töötamine Eestis töötamisest ning kellele üldse selline töövahetus võiks sobida.

Kui võrrelda Eesti ja välisriigi agentuuritööd, siis mis on sarnane, mis erinev nii töös endas kui ka agentuuri eluolus?

Londoni kontoris on rohkem kliendisuhtlust ja klientidega kokkusaamisi ning ka agentuuri eluolu on erinev. Eestis töötab dentsus ca 40 inimest ja mahume üsna hästi oma kahe korruse peale ära. Londonis on dentsul suisa kaks maja ja inimesi on tohutult palju. Seetõttu istutakse külg külje kõrval koos, asju on laudadel minimaalselt ning iga hommik on võimalik uuele kohale istuda. Samas ma arvan, et Eesti kontoris on mõnusam õhkkond ning ka suhtlust on palju rohkem. Lihtsamate küsimuste küsimiseks ei pea kolleegi kalendrisse aega planeerima, vaid võib vabalt oma kohal istudes hõigata.

Aga üks asi, millega Londonile alla jääme, on nende tööpäeva-järgne kultuur. Seal on täiesti tavaline minna õhtul peale tööd koos pubisse, mis muideks asub kontori esimesel korrusel. See jälle liidab kolleege omavahel, sest ka tööväline suhtlus on olulisel kohal.

Kas oskad nimetada mõnda kogemust, mille sa said Londonis töötades ning mida saad täna Eesti klietide jaoks kasutada?

Minu puhul oli kindlasti suurimaks kogemuseks kliendikohtumistel osalemine ja üldine suurem kliendisuhtlus. Käisin mitmel korral ühe meie suurima kliendi Londoni peakontoris kohal ja sain ka kliendile projekti tulemusi presenteerida.

Kas ja miks Sa oleksid jäänud või hoopis mitte jäänud pikemalt Londonisse tööle?

Ma arvan, et see oli väga lahe kogemus ja hästi värskendav oli oma mugavustsoonist korra välja astuda ja kogeda suurlinnaelu ning seda just töötajana, mitte turistina. Londonil on tohutult palju pakkuda ja ma nautisin seda väga, sest kõik need muusikalid, muuseumid, pargid ja pubid on imelised. Aga samas võib London olla ka väga väsitav, sest näiteks on täiesti tavaline, et tööle jõudmine võtab aega ligi tund, millest suure osa tuleb veeta ülerahvastatud metroos. Samas olen ma suur Eesti fänn. Usun, et väga tore on siit korra ära käia, kuid veel toredam on koju tagasi tulla!

D2d taust: Data2decisions on dentsu gruppi kuuluv globaalne turundusefektiivsuse mõõtmisega tegelev ettevõte, mille peakontor asub Londonis. D2D on asutatud juba 20 aastat tagasi ja tänaseks on laienetud kaheteistkümnesse riiki, sealhulgas Eestisse. Ettevõtte missiooniks on aidata oma klientidel kasvada läbi parema turundustegevuse, kasutades selleks andmeid ja ökonomeetrilist mudeldamist. Eesti osakonnas on hetkel tööl 10 analüütikut ja statistilise mudeldamise kogemust on meil juba üle viie aasta ning selle ajaga oleme teinud ligi 1000 mudelit.

http://data2decisions.com/