Dentsu digiagentuuri iProspect juhiks sai Veiko Paalandi

Dentsu digiagentuuri iProspect juhiks sai Veiko Paalandi

Veebruaris liitus dentsu Eesti tiimiga pikaajalise tulemusturunduse ja turu-uuringute kogemusega Veiko Paalandi, kelle ülesandeks on iProspecti juhina kasvatada dentsu digiturunduse teenuseid ja kliendibaasi.

„Tunnen ennast dentsus koduselt. Siin hinnatakse kõrgelt strateegilist ja andmetel põhinevat lähenemist klientide teenindamisel. Tulen start-up sektorist, kus digitaalmeedia ja täpsemalt tulemusturundus on sageli kriitilise tähtsusega äri globaalsel kasvatamisel. Võtan kogetu kaasa, et toetada parimal viisil meie klientide äri kasvu nii Eestis kui rahvusvahelisel turul,“ ütleb iProspecti juht Veiko Paalandi.

Dentsu eriliseks tugevuseks peab Veiko globaalse haardega tarbijauuringut Consumer Connection System (CCS) ja selle peale ehitatud strateegilise meediaplaneerimise tööriistu. „Need võimaldavad meil terviklikult optimeerida klientide meediaoste, sh online meedias. Saame siit Eestist koostada tarbijate sihtrühmi, hinnata ostukäitumist, väärtushinnanguid ja meediatarbimist kümnetes riikides ning vajadusel küsida nõu ja tuge kohalikke olusid tundvatelt kolleegidelt, kellega teeme igapäevaselt aktiivset koostööd,“ selgitab Veiko.

Veiko seisukohta CCS unikaalsuse teemal kinnitab Dentsu Estonia ASi juht Kaspar Küünarpuu. „CCSil põhinevad tööriistad on Eesti kliendile kõige kiirem ja kättesaadavam andmetel põhinev eelarvestrateegia analüüsi vahend, mis sisaldab kohaliku turu tarbijakäitumise andmeid, hindu ja dentsu globaalset teadmist, kuidas mingid mõjud töötavad,“ sõnas Küünarpuu.

Dentsu juhi sõnul on Veiko suurepärase taustaga, et hoida iProspecti ja dentsu kuvandit andmekeskse teenusepakkujana. „Meie võimekus koostada meediastrateegiaid ning iProspecti tiimi põhjalikud online kanalite alased teadmised annavad meile võimaluse teenindada hästi nii kohalikule turule kui ekspordile suunatud ettevõtteid,“ ütles Kaspar.

iProspect on rahvusvahelisse dentsu gruppi kuuluv digitaalmeedia agentuur, mis on esindatud 93 riigis ülemaailmselt. Kokku töötab iProspecti brändi all üle 8000 eksperdi, teenindades enam kui 2600 klienti.

iProspect kuulub Eestis Dentsu Estonia AS konsolideerimisgruppi, mille koosseisus tegutsevad juhtivad meediaagentuurid Carat ja dentsu X ning analüütikaettevõte Data2Decisions. Dentsu konsolideerimisgruppi kuuluvate tütarettevõtete 2022. aasta käive oli 49,4 miljonit eurot. Dentsu Eesti kontoris töötab 25 inimest, Baltikumis 115.